Wydarzenia 2018/2019 - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia 2018/2019

MIKOŁAJKI
  6 grudnia jest w naszej szkole wyjątkowym dniem, bowiem co roku w swoje imieniny odwiedza nas Święty Mikołaj. Przynosi prezenty dla młodszych i starszych, wysłuchuje wierszy i piosenek oraz udziela porad dotyczących zachowania.

ŻYCZENIA DLA SENIORA
   7 grudnia pod opieką p. Teresy Paździoch i p. Wioletty Karpińskiej wraz ze Świętym Mikołajem odwiedziliśmy DPS w Transborze. Z okazji zbliżających się świąt złożyliśmy podopiecznym ośrodka najserdeczniejsze życzenia: aby zawsze czuli się młodzi duchem, byli radośni i otaczani życzliwością oraz dostrzegli piękno wokół siebie, cieszyli się drobiazgami i                                             każdą chwilą. Podarowaliśmy wszystkim drobne upominki.

WIECZÓR POEZJI PATRIOTYCZNEJ
 30 listopada spotkaliśmy się w bibliotece, aby wysłuchać wierszy o tematyce patriotycznej. Tematyka utworów sprawiła, że wszyscy zachowali stosowną powagę. Światło świec i rozbrzmiewająca w tle muzyka podkreślały wyjątkowość chwili.

ANDRZEJKI
  29 listopada samorząd uczniowski przygotował własne wersje tradycyjnych wróżb. Uczniowie próbowali przewidzieć, co wydarzy się w przyszłości oraz poznać imię i zawód przyszłej sympatii.

ODKRYWANIE ŚWIATA
  Poznawanie świata postanowiliśmy rozpocząć od Latowicza. Na cmentarzu zapaliliśmy znicze i uczciliśmy pamięć tych, dla których walka o wolną Polskę była cenniejsza niż życie. Potem spotkaliśmy się z osobami zajmującymi się dbaniem o prawidłowy stan zdrowia w ich miejscu pracy. Na zakończenie obejrzeliśmy rzeźby Witolda Lorentowicza i pieszo wróciliśmy do szkoły.
    26 listopada pod opieką p. Wioletty Karpińskiej i p. Martyny Abramowskiej wyruszyliśmy w kolejną podróż. Tym razem naszym celem był Mińsk Mazowiecki. W szkole muzycznej podziwialiśmy niezrównany komizm Aleksandra Fredry w adaptacji „Zemsty”. Później powędrowaliśmy do Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego, gdzie, po specjalnie zorganizowanym dla nas krótkim szkoleniu BHP, mieliśmy możliwość obserwowania nowoczesnych urządzeń służących do renowacji pociągów. Przed powrotem do domu zatrzymaliśmy się jeszcze na smaczną pizzę.

BIAŁA CZAROWNICA UNIEWINNINA!
Czy można wytłumaczyć uwięzienie Edwarda, wieczną zimę i zamienianie różnych postaci w kamienne posągi? Okazuje się, że tak, jeżeli adwokatem jest Patryk Kwiatkowski. Jego przekonująca argumentacja sprawiła, że sędzia Piotr Kuśmierczyk nie mógł wydać innego wyroku. Prokuratorowi Sławomirowi Kupeckiemu nie pomogło przywoływanie świadków: Aslana – Eryk Bontruk, Tumnusa – Patryk Brzozowski czy Pani Bobrowej – Amelia Bajera. Królowa Narnii (Julia Rogowska) została uniewinniona! Rozprawę sądową przygotowaliśmy w klasie piątej w ramach projektu z języka polskiego.

WSPOMNIEŃ CZAR
  Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Gminna Biblioteka Publiczna w Latowiczu ogłosiła konkurs literacki. Z naszej szkoły wzięły w nim udział trzy osoby: Małgorzata Stankiewicz, Andżelika Kąkol i Dominika Osiak. Jury doceniło prace Dominiki i Małgosi. Gratulujemy!

WESOŁA SZKOŁA
    17 października samorząd uczniowski pod opieką p. Wioletty Karpińskiej zorganizował akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowane zostało kilka scenek, które w humorystyczny sposób ukazywały zachowanie uczniów i nauczycieli. Na zakończenie wszystkim pracownikom szkoły wręczono prezenty przygotowane dzięki inspiracji i                                                pomocy p. Agnieszki Radzio.

JESIENNE CZYTANIE
   12 października w piątek ponownie wspólnie czytaliśmy książki w plenerze. Tym razem spotkaliśmy się na szkolnym placu zabaw, a najmłodsi wraz z panią Grażyną Lech dodatkowo udali się do lasu. Przy tak pięknej pogodzie z przyjemnością wyruszyliśmy w świat literatury.

MAGIA NAUKI
  10 października w ramach projektu „Mały inżynier” dla uczniów naszej szkoły zorganizowane zostały pokazy naukowe. Poznali właściwości i zastosowanie suchego lodu, produkowali pastę do zębów dla słonia oraz zmieniali kolor płynów. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w tym pasjonującym spotkaniu z nauką.  

WYCIECZKA ROWEROWA
   Uczniowie klas V – VIII pod hasłem „Szlakiem miejsc pamięci narodowej w najbliższej okolicy” pod opieką p. Agnieszki Radzio
i p. Lucyny Kulmy wybrali się 8 października 2018 r. na wycieczkę rowerową do Jaźwin. Poznali miejsce, w którym nasi rodacy we wrześniu 1939 r. stoczyli bój z hitlerowcami. Odwiedzili również Parysów i Kozłów, gdzie niektórzy wspięli się na Górę Królowej Bony, a w Gołychłąkach podziwiali zabytkową kapliczkę. Wyprawa pozwoliła połączyć przyjemne z pożytecznym – zdrowy i ekologiczny sposób spędzania wolnego czasu z zadumą nad przeszłością.

DZIEŃ CHŁOPAKA
    Tego roku w naszej szkole dziewczyny naprawdę stanęły na wysokości zadania. Wszyscy panowie, i ci młodsi, i starsi, otrzymali prezenty. Zorganizowane zostały ogniska klasowe, a 1 października samorząd uczniowski, z okazji przypadającego poprzedniego dnia święta, częstował wszystkich chłopców tortem. To niezwykle smaczne dzieło cukiernicze zostało przygotowane przez zgrany duet: przewodnicząca SU – Dominika Osiak i jej mama - p. Ewa.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
      28 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ma już siedemnastoletnią tradycję (zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki). Ten dzień był okazją do wspólnego zastanowienia się kiedy, gdzie, komu i po co jest potrzebne głośne czytanie. Na wspólnym spotkaniu uczniowie mieli też okazję sprawdzić swoją technikę czytania.

PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ
        20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez swoją panią i uczniów drugiej i trzeciej klasy. Na zakończenie każde dziecko za zgodną, wspólną zabawę i wzorowe zachowanie otrzymało odznakę superprzedszkolaka.
WRACAMY DO SZKŁY!
  Gdy liście z drzew zaczynają opadać, a głównym tematem rozmów stają się książki i zeszyty, zdajemy sobie sprawę, że pora wracać do szkoły.
3 września 2018 r. o godz. 11:30 rozpoczęliśmy kolejny rok nauki. Pani dyrektor Roma Piłatkowska przedstawiła nowo zatrudnionych nauczycieli. Tego dnia pięcioro pierwszoklasistów zostało włączonych do grona uczniów naszej szkoły. Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim sukcesów.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego