Wyjazd klas piątych i szóstej do Warszawy - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Wyjazd klas piątych i szóstej do Warszawy

WYJAZD KLAS PIĄTYCH I SZÓSTEJ DO WARSZAWY
 Wczesnym rankiem 5 października 2017 r. uczniowie klas V a, V b oraz VI wraz z p. Ewą Stosio, p. Anną Maciejewską i mamą jednego z uczniów – p. Moniką Wielgo udali się na wycieczkę do Wa rszawy. Pierwszym miejscem docelowym było Muzeum Narodowe. Tam uczniowie podzieleni na dwie grupy uczestniczyli w lekcjach muzealnych: grupa piątoklasistów poznawała dzieła sztuki przybliżające świat mitów” a starsi- królów Polski. Z zaciekawieniem uczestniczyli w tych zajęciach, a ich pokłosiem są na pewno pogłębiona wiedza i rozbudzone zainteresowania malarstwem.
   Drugim punktem wycieczki był „Och, Teatr”. Obejrzeliśmy adaptację sceniczną lektury szkolnej „Ani z Zielonego Wzgórza” napisanej przez Lucy Maud Montgomery. Mimo iż akcja toczy się w XIX wieku i w realiach znacznie odbiegających od polskich, to z Anią nie sposób się nudzić –bohaterka posiada niezrównaną wyobraźnię... i jeszcze ma niesamowity talent do wpadania w kłopoty!
    Późnym popołudniem dotarliśmy do Parku Wodnego „Warszawianka”. Dwie i pół godziny spędzone na zabawach wodnych, zjeżdżalniach, a także jacuzzi wprawiły naszych uczniów w niesamowite humory; z takimi właśnie dotarliśmy bezpiecznie do domu, już po zmroku.   <<<

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego