Pasowanie pierwszoklasistów 21 - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Pasowanie pierwszoklasistów 21

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
  25 października 2021 r. dwadzieścioro sześcioro pierwszoklasistów pod czujnym okiem wychowawczyni p. Hanny Jaworskiej stało się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie. Tego dnia o godz. 11.40 odbyło się ich uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów.                                                                                         
  W akademii wzięli udział rodzice, uczniowie z klas II i III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Swoją obecnością zaszczycili nas również: ks. Dariusz Franczak, p. wójt Bogdan Świątek- Górski, p. Karolina Kacprowicz- zajmująca się sprawami oświaty w Gminie Latowicz i p. Ewa Bogusz- przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców.
  Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich zebranych przez prowadzącego - Mateusza Luśnię z kl. 5a. Gdy ten oddał głos pierwszakom, powstał problem, bowiem na scenie pojawiła się wiedźma (Maja Kostanta z kl. 5a), która zaczarowała i „zamroziła” pana Dyrektora, uniemożliwiając w ten sposób kontynuowanie uroczystości. Na szczęście przyszedł z pomocą – dobry duszek (Julia Domańska z kl. 5a), który wybawił pierwszaków z opresji. Okazało się, że złe czary Baby Jędzy da się odwrócić, wykazując się odpowiednimi wiadomościami i umiejętnościami. Pierwszoklasiści świetnie wywiązali się ze wszystkich zadań. Po każdym dobrze wykonanym zadaniu obok p. Dyrektora pojawiał się promyczek słońca, który go stopniowo „roztapiał”.                                                   Na koniec dobry duszek przypomniał dzieciom, że aby zostać dobrym uczniem potrzeba nie tylko mądrości, ale przydaje się też uśmiech i pogoda ducha. W szkole zdarzają się czasem niepowodzenia, które trzeba przełknąć jak kwaśną cytrynę. W związku z tym pierwszacy otrzymali za zadanie: wypicie z uśmiechem na ustach „cudownego eliksiru”. Żeby było im raźniej ten sam eliksir, wypiły również wychowawczyni i p. przewodnicząca rady rodziców. Wtedy już można było „odczarować” p. Dyrektora i przystąpić do uroczystego ślubowania. Po wprowadzeniu sztandaru szkolnego odśpiewano hymn państwowy, a następnie uczniowie klasy pierwszej złożyli przyrzeczenie: „być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły i ojczyzny, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, swoją postawą sprawiać radość wychowawcom i rodzicom”. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez p. dyrektora Zbigniewa Piłatkowskiego, a następnie w ich kierunku popłynęły życzenia od pana Dyrektora i pana Wójta. Następnie uczniowie otrzymali upominki z okazji ich święta: dyplomy, kuferki z pomocami szkolnymi, niespodzianki od przedstawicieli Gminy Latowicz. Po ceremonii dzieci pozowały do fotografii grupowych i indywidualnych. Na koniec udały się do świetlicy szkolnej na słodki poczęstunek przygotowany przez ich mamy.                                                                                                                            Ten dzień był pełen wzruszeń; na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i nas wszystkich.   <<<
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego