VII a rowerami wzdłuż Świdra i … na piknik - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

VII a rowerami wzdłuż Świdra i … na piknik

VII a  rowerami wzdłuż Świdra i … na piknik
 Długotrwała nauka zdalna i kończący się rok szkolny to wystarczające powody, dla których zdecydowaliśmy się na formy aktywizujące i integrujące uczniów. Dlatego 23 czerwca bieżącego roku, po odpowiednim przygotowaniach, ruszyliśmy na wycieczkę rowerową do Radachówki – malowniczej miejscowości położonej nad Świdrem niedaleko Kołbieli. W organizacji i opiece nad uczniami, których tego dnia było czternaścioro (dwie osoby nie mogły uczestniczyć w wyprawie), wzięli udział także rodzice: pan Radosław Chróst, który pełnił rolę przewodnika oraz pan Radosław Samulik w roli ubezpieczającego i wspomagającego uczestników wycieczki. Trasa wiodła przez Budy Wielgoleskie, Borówek, Starogród, Wólkę Dłużewską i Majdan. Choć zwykle pociąga i zachwyca  nas egzotyka, stwierdziliśmy, że te tereny Mazowsza są niezwykle urzekające – zielone i spokojne. W Dłużewie mogliśmy zobaczyć nieuregulowany odcinek Świdra, który znajduje się w obrębie rezerwatu przyrody. Słysząc plusk wody i śpiew ptaków w ten słoneczny, czerwcowy dzień poczuliśmy się tak, jakbyśmy byli na wakacjach. Z kolei w Radachówce, podczas odpoczynku,  podziwialiśmy drewniany kościółek i rosnącą obok sosnę -  pomnik przyrody. Wracaliśmy nie mniej atrakcyjną trasą przez zakątki Nowego Starogrodu i Starogród. Po krótkim postoju na lody dotarliśmy na plac przy plebanii parafii w Wielgolesie, gdzie czekała już przygotowana przez mamy (p. Katarzynę Biernat, p. Agnieszkę Chróst i p. Magdalenę Samulik) uczta z okazji Dnia Dziecka – trud wyprawy rowerowej wyostrzył nasze apetyty.
 Zwieńczeniem wszystkich atrakcji były podchody, które sprawdziły umiejętność działania w zespole i zmusiły do wysiłku fizycznego. Na koniec chłopcy wręczyli kobietom z klasy upominki i zaśpiewali „Sto lat” – to bardzo miła niespodzianka. Myślę, że ten dzień był wyjątkowy i bardzo udany.
 Dziękuję serdecznie rodzicom, bez których całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe do zrealizowania oraz uczniom za wspaniałe zachowanie i współodpowiedzialność za grupę.   
Wychowawczyni
  <<< Marzanna Brauła

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego