Wolontariat 2021/2022 - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Wolontariat 2021/2022

O Szkole > Wolontariat
**************************************************************************************


Zarząd Szkolnego Koła Wolontariatu

Oliwia Śluzek - przewodnicząca
Gabriela Samulik - zastępca
Amelia Samulik - skarbnik

          W tym roku Szkolny Wolontariat cieszy się dużym zainteresowaniem, mamy nadzieję, że przełoży się to na satysfakcjonujące działania.

**************************************************************************************
WOŚP
  W naszej szkole to już tradycja, że wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie wraz z rodzicami angażują się w to przedsięwzięcie. Jak zwykle kwestowaliśmy w kilku miejscowościach: w Wielgolesie,  Latowiczu, Parysowie i w Siennicy. Uczniów z puszkami i identyfikatorami, tj. Monikę Rogalę, Kingę Domańską, Kacpra Parzyszka i Amelię Samulik, wspierali koleżanki i koledzy z klas, natomiast pieczę nad nimi sprawowali nauczyciele i nasz pan Dyrektor. W tym roku 30 stycznia, w trzydziestej już edycji, wolontariusze, stawiając czoło bardzo kapryśnej aurze, zebrali pokaźną kwotę 6334 zł i 7 euro. Pieniądze zostały przekazane do sztabu WOŚP- u w Stoczku Łukowskim, do którego dołączyliśmy kolejny raz. Tegoroczna zbiórka pod hasłem „Przejrzyj na oczy”, jak sugeruje nazwa, jest przeznaczona na podwyższenie standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci.
  Warto też dostrzec inny wymiar akcji, a są nimi z pewnością życzliwość i wsparcie otoczenia. We wszystkich miejscach zbiórki spotkaliśmy się z wyrazami serdeczności ze strony ofiarodawców. Młodzież kwestująca w Parysowie została ugoszczona przez właścicieli piekarni „Oskroba”, swój udział miał w tym nasz matematyk. Z kolei w Wielgolesie doświadczyliśmy gościnności od naszego proboszcza.
  Dziękujemy bardzo wszystkim popierającym naszą inicjatywę, dobre słowa i niespodzianki, które nas spotkały tego dnia.
Organizatorka
Magdalena Rutkowska
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego